Pompy ciepła Kęty

pompy ciepła Kęty technika grzewcza systemy grzewcze

Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost instalacji pomp ciepła w Kętach. Urządzenie samo w sobie oraz jego systemy dostarczają wiele korzyści dla Konsumenta, który wybrał na ten rodzaj ogrzewania w domu czy do budynków firm. Warto zauważyć, że pompę ciepła zalicza się do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale także dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji, określa się różne rodzaje pomp ciepł. Są one montowane zgodnie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost instalacji pomp ciepła w Kętach. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele korzyści dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub do budynków firm. Należy zauważyć, że pompy można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale także dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego wyróżnia się kilka rodzajów pomp. Montuje się je w zgodzie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Jesteś zainteresowany zamówieniem montażu pompy ciepła na terenie Kęt?

pompy ciepła Kęty

Do czego służy pompa ciepła oraz jakie można wyróżnić rodzaje?

Pomp ciepła używa się do ogrzewania budynku i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każda lokalizacja to zespół innych cech i nie w każdym miejscu możliwy jest taki sam montaż pompy ciepła. Zostały one podzielone w zależności od sposobu pozyskania i dostarczania ciepłego powietrza do firmy lub budynków, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne pochodzenie. Każdy zna elementarny podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

 

 

pompy ciepła Kęty technika grzewcza systemy grzewcze pomp ciepła
pompy ciepła Kęty

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.
pompa ciepła odwiert głębinowy w złożach skalnych

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa nie wykorzystuje do pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.

pompy ciepła Kęty systemy grzewcze odwiert głębinowy w złożach skalnych

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w systemach grzewczych.

pompy ciepła Kęty technika grzewcza w naszej ofercie znajdują się systemy grzewcze

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Kęty pompy ciepła

pompy ciepła woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest dość łatwa. Woda ogrzewa parownik, później ciepło wydostające się ze skraplacza, ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.

Kęty pompy ciepła z montażem urządzenia do ogrzewania

pompy ciepła Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i w tym miejscu dochodzi do paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.

instalacje systemy grzewczych Kęty pompę ciepła pomp ciepła

pompy ciepła powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacjach grzewczych.

zainwestuj w pompę ciepła

pompy ciepła woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Woda, która jest pobierana z gruntu, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pompy ciepła – dlaczego warto i jakie są zalety?

Montaż pompy ciepła jest bardzo prosty. Co więcej, nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne, a co za tym idzie nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie szkodzą planecie. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ponieważ pompa nie wymaga obsługi. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort z korzystania z instalacji. Interesując się pompą, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania nawet o 60%!

Wyślij zapytanie lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła z montażem

 instalację urządzenia montażu pomp ciepła Kęty instalację montażu

Mieszkasz w Kętach i szukasz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie uwierzysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim budynku! Kęty to miasto, w którym instalacje pomp są nadzwyczaj często montowane. Dołącz realize grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Firma Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat jest zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Każde ze zleceń zaczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, na podstawie którego dobierana jest należyta metoda oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Zadowolenie każdego klienta jest dla nas najważniejsze. Oferujemy bezpłatną wycenę na terenie Kęt i okolic, podczas której zaproponujemy systemy grzewcze i wybierzemy odpowiedni rodzaj pompy ciepła. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się najlepszym rozwiązaniem dla Twojego domu. Masz pytania? Z naszej strony możesz liczyć na indywidualne podejście i fachową poradę! Wyślij zapytanie ofertowe, aby zapoznać się z naszą ofertą systemów grzewczych! Dopasujemy rodzaj pompy ciepła do Twojego domu, dzięki czemu obniżysz koszty ogrzewania! 

Uzyskaj dostęp do systemów grzewczych oraz ciepłej wody użytkowej w o wiele niższej cenie dzięki zastosowaniu pomp ciepła! Zainwestuj w pompę ciepła z montażem już dziś! 

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Masz pytania lub wątpliwości dotyczące pomp ciepła w Kętach?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas wróci do Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i zapewnij sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja