Pompy ciepła Kęty

pompy ciepła Kęty
Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost instalacji pomp ciepła w Kętach. Samo urządzenie oraz system dostarczają wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla środowiska. Położenie geograficzne określa typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Kętach. Samo urządzenie oraz system przynoszą wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale również dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego wyróżnia się kilka rodzajów pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Kęty

Do czego używana jest pompa ciepła oraz jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku oraz podgrzewania c.w.u., a ich działanie jest pro ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każdy teren ma inne cechy i nie w każdym miejscu jest możliwe zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone w zależności od sposobu pozyskiwania i dostarczania ciepła do budynku, ponieważ zasobność w naturalną energię może mieć różne pochodzenie. Wszyscy znają elementarny podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Kęty
pompy ciepła Kęty

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Kęty

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Kęty

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Kęty

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego domu lub firmy znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Kęty

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym rodzaju jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Kęty

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Kęty

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.
pompy ciepła Kęty

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są plusy?

Sama instalacja jest bardzo prosta do zamontowania, a także nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Koszty ogrzewania mniejsze nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z używania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła

pompy ciepła Kęty
Mieszkasz w Kętach i poszukujesz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie uwierzysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Kęty to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji montowanej przez nich. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Wszystkie zlecenie zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w dużo niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology napisze pull off Ciebie odpowiedź najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.