Pompy ciepła Jaworzno

pompy ciepła Jaworzno Jaworzno serwis

Nie dziwi nas, że rozwiązanie pomp ciepła staje się coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Jaworznie. Samo urządzenie oraz system pomp ciepła przynoszą wiele benefitów dla osoby, która wybrała na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale również dla naszego środowiska. Lokalizacja instalacji określa rodzaje pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła staje się coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Jaworznie. Urządzenie samo w sobie, a także system pomp ciepła przynoszą wiele korzyści dla Konsumenta, który wybrał na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła w Jaworznie

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku i podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i ekologiczne. Pompy ciepła pracują dzięki prądowi, którym są zasilane.

Każda lokalizacja warunki lokalizacyjne i nie zawsze jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone w zależności od sposobu pozyskiwania oraz dostarczenia ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasobność w naturalną energię może mieć różne pochodzenie. Podzielić je można głównie na wodne, powietrzne i pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła w Jaworznie
pompa ciepła powietrze woda na terenie jaworzna

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.

pompa ciepła powietrze woda na terenie jaworzna

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wodę i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.

pompy ciepła Jaworzno Jaworzno

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..

pompy ciepła Jaworzno pompa ciepła gruntowe

woda/woda

Jeśli niedaleko znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Pompa ciepłą pobiera wodę, która ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

pompy ciepła Jaworzno pompa ciepła

woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.

pompy ciepła Jaworzno serwis jaworzna

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wodę i paradoksalnie, jest w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.

pompy ciepła Jaworzno usługi montażu serwis

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody wykorzystywanej przez instalacje grzewcze.

pompy ciepła Jaworzno pompa ciepła

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda do pompy ciepła ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pompy ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne, a co za tym idzie nie kończące się. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła jest całkowicie samowystarczalna. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na o wiele niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Skończysz się martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Zmniejsz koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na wykonanie montażu pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi najlepszych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z używania.

Skontaktuj się z nami w sprawie usługi pompy ciepła

jaworzno pompy ciepła Jaworzno

Pochodzisz z miasta Jaworzno lub okolic i chcesz najwydajniejszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu czy na terenie firmy! Jaworzno to miasto, w którym system pomp ciepła są niezwykle często montowane. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji pompy ciepła montowanej przez nich. Każdy Klient z miasta Jaworzno traktowany jest indywidualnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Wszystkie zlecenie zaczyna się od spotkania na terenie miasta Jaworzno, które owocuje wykonaniem projektu, na podstawie którego wybierana jest należyta metoda oraz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w danym miejscu.

Zapewnij sobie dostęp do ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej w o wiele niższej cenie!

Masz pytania do pompy ciepła lub wątpliwości?

 Skontaktuj się z nami, a z pewnością ktoś z nas wróci do Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina. Przystąpimy do montażu w mieście Jaworzno kiedy to tylko możliwe! Skontaktuj się z nami po skompletowanie oferty! Dołącz do grona naszych Klientów!

Ostatnia aktualizacja