Pompy ciepła Jaworzno

pompy ciepła Jaworzno
Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost użytkowania pomp ciepła w Jaworznie. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale również dla środowiska. W zależności od lokalizacji wyróżnia się kilka typów pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami i klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano ogromny wzrost użytkowania pomp ciepła w Jaworznie. Urządzenie samo w sobie, a także system oznaczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. Położenie geograficzne warunkuje typy pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Jaworzno

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku jak również do podgrzewania c.w.u., a ich działanie jest pro ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki prądowi, którym są zasilane.

Każda lokalizacja warunki lokalizacyjne i nie wszędzie jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskiwania oraz dostarczenia ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasobność w naturalną energię może mieć różne pochodzenie. Każdy zna elementarny podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Jaworzno
pompy ciepła Jaworzno

woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Jaworzno

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Jaworzno

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Jaworzno

woda/woda

Jeśli niedaleko znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Jaworzno

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Jaworzno

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Jaworzno

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.
pompy ciepła Jaworzno

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są zalety?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta pull off zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie szkodzą planecie. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowoczesnej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na dużo niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort z korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budynków podczas upalnych dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki i klimatyzację.
Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na montaż pompy ciepła, otrzymasz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z używania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła

pompy ciepła Jaworzno
Mieszkasz w Jaworznie i chcesz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie uwierzysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Jaworzno to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji montowanej przez nich. Każdy traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Każde ze zleceń rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia metoda oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas wróci realize Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.