Pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój

pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Jastrzębiu-Zdroju. Urządzenie samo w sobie, a także system oznaczają wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale także dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Zarówno w Jastrzębiu-Zdroju jak i pozostałych miastach montuje się je w zgodzie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost użytkowania pomp ciepła w Jastrzębiu-Zdroju. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Zarówno w Jastrzębiu-Zdroju jak i pozostałych miastach montuje się je w zgodzie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła?

pompa ciepła

Do czego używana jest pompa ciepła i jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku jak również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i proekologiczne. Pompa ciepła Pracuje dzięki prądowi, którym jest zasilana.

Każdy teren warunki lokalizacyjne i nie zawsze jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła w Jastrzębiu Zdroju. Można je podzielić ze względu na sposób pozyskania oraz dostarczania ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasobność w naturalną energię może mieć różne pochodzenie. Każdy zna elementarny podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła w jastrzębiu zdroju pomp ciepła
pompy ciepła w jastrzębiu zdroju

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest relatywnie prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.

pompy ciepła w jastrzębiu zdroju pompa ciepła

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

pompy ciepła w jastrzębiu zdroju

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.

Jastrzębie zdrój pompa ciepła

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

pompa ciepła zdrój pompy ciepła jastrzębie zdrój pompy ciepła

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.

pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój  Jastrzębie-Zdrój

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.

pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż instalacji pomp ciepła w Jastrzębiu Zdroju – dlaczego warto i jakie są zalety?

Nie dość, że sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne i nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła jest w 100% samowystarczalna. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma o wiele niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort z korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Koszty ogrzewania mniejsze nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń! Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie pompy ciepła na terenie Jastrzębia Zdroju i okolic, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi wydajnych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z używania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompa ciepła pomp ciepła jastrzębie zdrój

Jesteś z Jastrzębia-Zdroju i chcesz najwydajniejszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie uwierzysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu lub na terenie firmy! Jastrzębie-Zdrój to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji montowanej przez nich. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń na zostaje przydzielone konkretnej osobie. Wszystkie zlecenie zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę i urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w określonym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci do Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina. Obsługujemy także miasto Jastrzębie-Zdrój i okolice!

Ostatnia aktualizacja