Pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój

pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój
Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost użytkowania pomp ciepła w Jastrzębiu-Zdroju. Samo urządzenie, jak i system dostarczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. Położenie geograficzne warunkuje rodzaje pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano duży wzrost użytkowania pomp ciepła w Jastrzębiu-Zdroju. Samo urządzenie oraz system dostarczają wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale także dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z warunkami, możliwościami jak i klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój

Do czego używana jest pompa ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku jak również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a działanie jest w pełni ekonomiczne i ekologiczne. Zasilane są one prądem.

Każda lokalizacja ma inne cechy i nie w każdym miejscu jest dostępne zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskania i dostarczania ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Podzielić je można głównie na wodne, powietrzne i pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój
pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.
pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i paradoksalnie, jest w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są zalety?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta reach zamontowania, to jeszcze nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne i nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie szkodzą planecie. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła jest w 100% samowystarczalna. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na dużo niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki i klimatyzację.
Zmniejsz koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Jastrzębie-Zdrój

Mieszkasz w Jastrzębiu-Zdroju i szukasz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Jastrzębie-Zdrój to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnej osobie. Wszystkie zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę i urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w określonym miejscu.

Zapewnij sobie dostęp do ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci get Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.