Pompy ciepła Dąbrowa Górnicza

pobiera energię z gruntu instalacji

Nie dziwi nas, że pompa ciepła jest coraz częściej wybierana przez Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano duży wzrost zainteresowania pompami ciepła w Dąbrowie Górniczej, ponieważ na ten moment to najlepsze rozwiązanie przy wyborze ogrzewania domu. Nic dziwnego, bo wykorzystanie pomp ciepła przynosi wiele korzyści. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale i dla środowiska. Położenie geograficzne warunkuje rodzaje pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z warunkami Dąbrowy Górniczej – możliwościami oraz klimatem.

Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła staje się coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Dąbrowie Górniczej. Urządzenie samo w sobie dostarcza wiele korzyści dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania w nieruchomości. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale także dla środowiska. W zależności od lokalizacji można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Pompa ciepła zawsze jest montowana w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Jesteś zainteresowany zamówieniem pompy ciepła z montażem?

powietrzna pompa ciepła Dąbrowa Górnicza

Jakie są najczęściej wykorzystywane pompy ciepła w mieście Dąbrowa Górnicza?

Pompa ciepła służy do ogrzewania budynku oraz uzyskania ciepłej wody użytkowej. Działanie urządzenia jest w pełni proekonomiczne i proekologiczne. 

Każda lokalizacja to zespół innych cech i nie zawsze można zastosować ten sam rodzaj pompy ciepła.

Rodzaj pompy ciepła, który powinien zostać zastosowany dla danej nieruchomości, jest określony w zależności od sposobu pozyskania energii. W związku z tym pompy ciepła dzielimy przede wszystkim na wodne, powietrzne i pośrednie. Jakie są najczęściej stosowane rodzaje pomp ciepła w Dąbrowie Górniczej? 

wodne pompy ciepła dąbrowa górnicza
rodzaj pompy ciepła dąbrowa górnicza

Pompa ciepła woda/powietrze

Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.

pompy ciepła Dąbrowa Górnicza

pompa ciepła Powietrze/powietrze

Powietrze jest ogrzewane przez parownik, a następnie przekazywane jest do skraplacza. Natomiast stamtąd uwalniane jest do pokoi w budynku.

powietrzna pompa ciepła Dąbrowa Górnicza

pompa ciepła powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..

pompa ciepła powietrze woda

pompa ciepła woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, postaw na gruntowe pompy ciepła. Wodę, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

bezpieczeństwo instalacji

POMPY CIEPŁA woda/powietrze

 Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.

pompa ciepła instalacji dąbrowa górnicza

POMPy CIEPŁA Powietrze/powietrze

Powietrzne pompy ciepła nie są wykorzystywane do pracy wody i paradoksalnie są w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.

kotły gazowe

POMPy CIEPŁA powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.

pompa ciepła instalacja pompy ciepła dąbrowa górnicza

POMPy CIEPŁA woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody. 

Montaż pomp ciepła w Dąbrowej Górniczej

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, to jeszcze nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompa ciepła zaliczana jest do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Takie rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy prądu, a korzystanie z nowoczesnej technologii jest o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ponieważ pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa.

Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma dużo niższe rachunki za ogrzewanie! Koszty ogrzewania mogą być mniejsze nawet o 60%!

Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki lub klimatyzację.

Decydując się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu inwestycji dzięki doborowi najlepszych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z jej użytkowania.

Pompa ciepła Dąbrowa Górnicza

Szukasz sprawdzonego dostawcy pomp ciepła w Dąbrowie Górniczej?

pomp ciepła w Dąbrowie

Napisz do nas, a nie uwierzysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twojej nieruchomości! W Twoim mieście instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej! Skontaktuj się z nami i zapytaj o bezpłatną wycenę – najlepszą wycenę w Dąbrowie Górniczej!

Proecology to absolutny lider na terenie Dąbrowy Górniczej, który zapewnia najlepsze rozwiązania do Twojego domu. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od wielu lat są zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę instalacji grzewczych. W związku z tym, oprócz pomp ciepła, zapewnioną masz także usługę montażu oraz serwis gwarancyjny.

Zapewniamy indywidualne podejście do klienta oraz kompleksową obsługę. Każde ze zleceń rozpoczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu. To pozwala dobrać odpowiednią pompę ciepła, która będzie najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Zapytaj o bezpłatną wycenę za pomocą formularza i poznaj zakres usług na terenie miasta Dąbrowa Górnicza, które wykonujemy na najwyższym poziomie!

Zainwestuj w ekologiczne ogrzewanie, czyli w instalację pompy ciepła i zapewnij sobie dostęp do ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie w Dąbrowie Górniczej!

Halo Dąbrowa Górnicza, macie jakieś pytania?

Dąbrowa Górnicza – skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology napisze do Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja