Pompy ciepła Cieszyn

pompa ciepła Cieszyn

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Cieszynie. Samo urządzenie oraz system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która wybrała ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale również dla środowiska. Lokalizacja określa rodzaj zastosowanych instalacji. Montuje się je zgodnie z panującymi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost instalacji pomp ciepła w Cieszynie. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele korzyści dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale także dla naszego środowiska. Położenie geograficzne określa rodzaje pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Jesteś zdecydowany na zamówienie pompy ciepła?

pompa ciepła Cieszyn

Jaki jest cel używania pomp ciepła i jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest ekonomiczne i ekologiczne. Urządzenie zasilane jest poprzez energię elektryczną.

Każda lokalizacja jest inna i nie zawsze jest możliwość zastosowania wszędzie takich samych systemów. Można je podzielić ze względu na sposób pozyskiwania energii oraz sposobu dostarczenia ciepła. Wszyscy znają podstawowy podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompa ciepła Cieszyn
pompy ciepła Cieszyn

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.
pompa ciepła w cieszynie

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wodę i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.

pompa ciepła w cieszynie

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w c.o..

pompa ciepła w cieszynie usługi energii

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

pompa ciepła w cieszynie

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest relatywnie łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza i ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.

pompa ciepła w cieszynie

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i jest w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

pompy ciepła powietrze woda energia

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza, ma za zadanie ogrzać wodę.

pompy ciepła Cieszyn energia

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są plusy?

Nie dość, że sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, to jeszcze nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne i niekończące się. Takie rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę przez naturalne źródło energii. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii jest o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła jest w 100% bezobsługowa. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz może liczyć na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Skończysz się martwić o wiatraki i klimatyzację.


Możesz zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń! Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Zamów pompy ciepła w Proecology

pompy ciepła Cieszyn energia

Jesteś z Cieszyna i szukasz wydajnych systemów grzewczych? Napisz do nas, a zobaczysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twojej nieruchomości! Cieszyn to miasto, w którym instalacje są niezwykle często montowane. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i zapomnij o wysokich rachunkach!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat są zgranym zespołem, co pozwala na najwyższej jakości i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń na pompę ciepła czy panele fotowoltaiczne zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde zlecenie montażu zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego dobiera się odpowiednie źródła energii i urządzenia.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!

Pytania?

Skontaktuj się z nami po pompę, a z pewnością członek zespołu Proecology odezwie się do Ciebie najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort wynikający z odnawialnego źródła energii.

Ostatnia aktualizacja