Pompy ciepła Cieszyn

pompy ciepła Cieszyn
Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Cieszynie. Samo urządzenie, a także system oznaczają wiele korzyści dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale również dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego wyróżnia się kilka typów pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła jest coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost zainteresowania pompami ciepła w Cieszynie. Samo urządzenie, a także system dostarczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji, określa się różne rodzaje pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Cieszyn

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzania budynku jak również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i ekologiczne. Zasilane są one energią elektryczną.

Każdy teren ma inne uwarunkowania i nie zawsze jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskiwania i dostarczania ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Wszyscy znają podstawowy podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Cieszyn
pompy ciepła Cieszyn

woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Cieszyn

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Cieszyn

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Cieszyn

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Cieszyn

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest relatywnie łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Cieszyn

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Cieszyn

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Cieszyn

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Nie dość, że sama instalacja jest niezwykle prosta accomplish zamontowania, to jeszcze nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne i nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła jest w 100% bezobsługowa. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort płynący z korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Skończysz się martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Mniejsze rachunki za ogrzewanie nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na montaż pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Cieszyn
Mieszkasz w Cieszynie i poszukujesz wydajnych systemów grzewczych? Napisz get nas, a nie zobaczysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Cieszyn to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Dołącz pull off grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Każdy traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, który określa odpowiednią metodę oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w określonym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w o wiele niższej cenie!

Pytania?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością ktoś z nas wróci complete Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.