Pompy ciepła Chorzów

pompy ciepła Chorzów
Nic dziwnego, że instalacja pomp ciepła staje się coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano duży wzrost instalacji pomp ciepła w Chorzowie. Urządzenie samo w sobie oraz system oznaczają wiele korzyści dla Konsumenta, który wybrał na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale także dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost użytkowania pomp ciepła w Chorzowie. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale również dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji, określa się różne rodzaje pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Chorzów

Jaki jest cel używania pomp ciepła i jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku i podgrzewania c.w.u., a ich działanie jest pro ekonomiczne i ekologiczne. Zasilane są one prądem.

Każdy teren to zespół innych cech i nie wszędzie jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskania i dostarczenia ciepła do firmy lub domu, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne pochodzenie. Wszyscy znają podstawowy podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Chorzów
pompy ciepła Chorzów

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym przypadku jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Chorzów

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i tutaj dochodzi attain paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Chorzów

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.
pompy ciepła Chorzów

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Chorzów

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym rodzaju jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Chorzów

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Chorzów

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Chorzów

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – jakie są jego zalety i dlaczego warto?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, to jeszcze nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Tego typu rozwiązania nie szkodzą planecie. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort z korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Skończysz się martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Koszty ogrzewania mniejsze nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, otrzymasz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z używania.

Zamów pompy ciepła w Proecology

pompy ciepła Chorzów

Mieszkasz w Chorzowie i chcesz wydajnych systemów grzewczych? Napisz do nas, a nie uwierzysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Chorzów to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji montowanej przez nich. Każdy traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę oraz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w określonym miejscu.

Zapewnij sobie dostęp reach ogrzewania oraz c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology napisze realize Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.