Pompy ciepła Chorzów

pompy ciepła Chorzów

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost instalacji pomp ciepła w Chorzowie. Samo urządzenie, a także system dostarczają wielu korzyści osobom, które zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale także dla naszego środowiska. 

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Chorzowie. Samo urządzenie oraz system dostarczają wiele benefitów Konsumentom, którzy wybrali na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale także dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. 

Szukasz sprawdzonej pompy ciepła w Chorzowie?

pompy ciepła Chorzów ciepła chorzów

Pompy ciepła i ich rodzaje

Pompy ciepła służą są do ogrzewania budynku i dostępu do ciepłej wody użytkowej. Ich działanie jest w pełni ekonomiczne i proekologiczne. 

Każda lokalizacja terenu to zespół innych cech i nie wszędzie jest możliwy montaż pompy ciepła tego samego rodzaju. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskania i dostarczania ciepła do budynku, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Pompy ciepła dzielimy na: wodne, powietrzne oraz gruntowe. Najczęściej wykorzystywane pompy ciepła w Chorzowie:

pompy ciepła Chorzów instalacji fotowoltaicznej i fotowoltaiki
fotowoltaika dla klientów usługi fotowoltaiki

woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.

fotowoltaika i pompy ciepła Chorzów

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.

pompy ciepła Chorzów fotowoltaika i ogrzewanie

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.

powietrzna pompa ciepła fotowoltaika i ogrzewanie

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzewania wody użytkowej w instalacji grzewczej.

powietrzna pompa ciepła

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.

ciepła chorzów pompa ciepła

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie zapewnić dostęp do ciepłej wody użytkowej. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

pompa ciepła w okresie letnim

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.

pompa ciepła montaż pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pompy ciepła – dlaczego warto?

Sama instalacja jest bardzo prosta do zamontowania, a w dodatku nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika.

Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Takie rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę.

Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii jest dużo bardziej efektywne.

Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi.

Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort płynący z korzystania z instalacji. Pompa ciepła pozwoli zmniejszyć koszt ogrzewania nawet o 60%!

Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w okresie letnim. 

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania. Zapewniamy wysokiej jakości montaż pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej!  

Pompy ciepła w Chorzowie? Skontaktuj się z nami!

pompa ciepła montaż pompy ciepła chorzów

Mieszkasz w Chorzowie i szukasz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a dobierzemy najlepsze rozwiązanie do Twojego domu! Chorzów to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo często spotkane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to absolutny lider na rynku systemów grzewczych. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę! Każde zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego wybierana jest należyta metoda oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w określonym miejscu.

Uzyskaj dostęp do ogrzewania oraz ciepłej wody w o wiele niższej cenie!

Masz pytania o montaż pompy ciepła w Chorzowie?

Skontaktuj się z nami, a dpowiemy na każde Twoje pytanie. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja