Pompy ciepła Chorzów

pompy ciepła Chorzów
Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost instalacji pomp ciepła w Chorzowie. Samo urządzenie, a także system dostarczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale także dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego wyróżnia się kilka rodzajów pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z warunkami, możliwościami i klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Chorzowie. Samo urządzenie oraz system dostarczają wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z warunkami, możliwościami i klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła z montażem?

pompy ciepła Chorzów

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a działanie jest w pełni ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każda lokalizacja to zespół innych cech i nie wszędzie jest dostępne zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskania i dostarczania ciepła do budynku, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Większość Konsumentów zna zna elementarny podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Chorzów
pompy ciepła Chorzów

woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Chorzów

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Chorzów

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Chorzów

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Chorzów

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Chorzów

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Chorzów

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.
pompy ciepła Chorzów

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – jakie są jego zalety i dlaczego warto?

Sama instalacja jest bardzo prosta realize zamontowania, a w dodatku nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Takie rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort płynący z korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Chorzów
Mieszkasz w Chorzowie i chcesz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Chorzów to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy!

Firma Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego wybierana jest należyta metoda oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w określonym miejscu.

Uzyskaj dostęp reach ogrzewania oraz c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas napisze pull off Ciebie odpowiedź najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja