Pompy ciepła Bytom

pompy ciepła Bytom
Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost użytkowania pomp ciepła w Bytomiu. Urządzenie samo w sobie, jak i system oznaczają wiele korzyści dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale również dla naszego środowiska. Lokalizacja warunkuje typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost instalacji pomp ciepła w Bytomiu. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale także dla naszego środowiska. Lokalizacja warunkuje rodzaje pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Jesteś zainteresowany zamówieniem pompy ciepła z montażem?

pompy ciepła Bytom

Jaki jest cel używania pomp ciepła i jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku i podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni ekonomiczne i proekologiczne. Zasilane są one energią elektryczną.

Każdy teren ma inne cechy i nie wszędzie jest dostępne zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić ze względu na sposób pozyskania oraz dostarczania ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Podzielić je można głównie na wodne, powietrzne i pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Bytom
pompy ciepła Bytom

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Bytom

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Bytom

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Bytom

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Bytom

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym rodzaju jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Bytom

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Bytom

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Bytom

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – jakie są jego zalety i dlaczego warto?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta reach zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne i nieskończone. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ponieważ pompa ciepła jest całkowicie samowystarczalna. Osoba posiadająca pompę ciepła otrzyma dużo niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewnią komfort płynący z korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Skończysz się martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z używania.

Pompy ciepła zagwarantuje Ci Proecology

pompy ciepła Bytom
Mieszkasz w Bytomiu i chcesz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie zobaczysz, które rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Bytom to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo popularne. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji montowanej przez nich. Każdy traktowany jest personalnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnej osobie. Wszystkie zlecenie zaczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, który określa odpowiednią metodę i urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w określonym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!

Pytania?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością ktoś z nas napisze accomplish Ciebie odpowiedź najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.