Pompy ciepła Bytom

pompy ciepła Bytom
Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Bytomiu. Urządzenie samo w sobie, jak i system dostarczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale również dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji, określa się różne typy pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami i klimatem.

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Bytomiu. Samo urządzenie, a także system oznaczają wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale również dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji wyróżnia się kilka typów pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Jesteś zdecydowany na zamówienie pompy ciepła z montażem?

pompy ciepła Bytom

Jaki jest cel używania pomp ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzania budynku oraz podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każda lokalizacja to zespół innych cech i nie zawsze jest dostępne zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskania i dostarczenia ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Podzielić je można przede wszystkim na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Bytom
pompy ciepła Bytom

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Bytom

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy wody i w tym miejscu dochodzi realize paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Bytom

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.
pompy ciepła Bytom

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Bytom

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Bytom

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Bytom

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Bytom

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Sama instalacja jest całkowicie prosta pull off zamontowania, a także nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne, a co za tym idzie nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie szkodzą planecie. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła jest w 100% bezobsługowa. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort z korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z używania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła

pompy ciepła Bytom

Mieszkasz w Bytomiu i szukasz najlepszych systemów grzewczych? Napisz realize nas, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Bytom to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle popularne. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji montowanej przez nich. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego dobierana jest należyta metoda oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology napisze pull off Ciebie odpowiedź najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.