Pompy ciepła Bytom

pompy ciepła Bytom
Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Bytomiu. Samo urządzenie, a także system oznaczają wiele benefitów dla osoby, która wybrała na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla środowiska. Położenie geograficzne określa rodzaje pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z warunkami, możliwościami jak i klimatem.

Nie dziwi nas, że rozwiązanie pomp ciepła staje się coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano duży wzrost zainteresowania pompami ciepła w Bytomiu. Urządzenie samo w sobie oraz system dostarczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale także dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji, określa się różne typy pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z panującymi warunkami, możliwościami jak i klimatem.

Jesteś zainteresowany zamówieniem pompy ciepła z montażem?

pompy ciepła Bytom

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzania budynku i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest pro ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki prądowi, którym są zasilane.

Każdy teren to zespół innych cech i nie zawsze jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskiwania i dostarczania ciepła do firmy lub domu, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła energii. Wszyscy znają elementarny podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

Bytom pompy ciepła
oferujemy potrzebujesz urządzeń klientów

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.

bytomia energia ogrzewania grzewczych

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i w tym miejscu dochodzi do paradoksu – jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

bytom pompy ciepła ciepłej wody użytkowej

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.

ogrzewania klienta grzewczych

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

pompy ciepła bytomia klienta

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.

pompy ciepła Bytomia klienta terenie

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy wody i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

pompy ciepła Bytom powietrze woda

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..

pompy ciepła Bytom

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzania wody.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są plusy?

Nie dość, że sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne i nieskończone. Tego typu rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowoczesnej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Koszty ogrzewania mniejsze nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z używania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła

pompy ciepła Bytom
Jesteś z Bytomia i poszukujesz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie uwierzysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Bytom to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo często montowane. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji montowanej przez nich. Każdy traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Wszystkie zlecenie zaczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, który określa odpowiednią metodę i urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w danym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas wróci do Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja