Pompy ciepła Bieruń

pompy ciepła Bieruń
Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano ogromny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Bieruniu. Samo urządzenie oraz system dostarczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne rodzaje pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła staje się coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost instalacji pomp ciepła w Bieruniu. Urządzenie samo w sobie, jak i system dostarczają wiele benefitów dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. Lokalizacja instalacji warunkuje rodzaje pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Jesteś zainteresowany zamówieniem pompy ciepła z montażem?

pompy ciepła Bieruń

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku i podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni ekonomiczne i ekologiczne. Zasilane są one prądem.

Każda lokalizacja ma inne cechy i nie w każdym miejscu jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone w zależności od sposobu pozyskiwania i dostarczenia ciepła do budynku, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Wszyscy znają elementarny podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Bieruń
pompy ciepła Bieruń

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest dość łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Bieruń

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Bieruń

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Bieruń

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Bieruń

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym przypadku jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Bieruń

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Bieruń

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.
pompy ciepła Bieruń

woda/woda

Jeśli niedaleko znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są zalety?

Nie dość, że sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne i nie kończące się. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ponieważ pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na o wiele niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort płynący z korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Koszty ogrzewania mniejsze nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Bieruń

Mieszkasz w Bieruniu i poszukujesz najlepszych systemów grzewczych? Napisz attain nas, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Bieruń to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są nadzwyczaj często montowane. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego wybierana jest należyta metoda oraz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w danym miejscu.

Zapewnij sobie dostęp complete ogrzewania oraz c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas wróci do Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.