Pompy ciepła Bieruń

pompy ciepła Bieruń
Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost użytkowania pomp ciepła w Bieruniu. Samo urządzenie oraz system oznaczają wiele korzyści dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale również dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji, określa się różne rodzaje pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Nic dziwnego, że instalacja pomp ciepła staje się coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Bieruniu. Urządzenie samo w sobie, jak i system oznaczają wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale także dla środowiska. W zależności od lokalizacji wyróżnia się kilka typów pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Jesteś zainteresowany zamówieniem pompy ciepła?

pompy ciepła Bieruń

Do czego używana jest pompa ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzania budynku jak również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki prądowi, którym są zasilane.

Każdy teren ma inne uwarunkowania i nie wszędzie jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskiwania i dostarczania ciepła do budynku, ze względu na to, że zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła. Wszyscy znają elementarny podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Bieruń
pompy ciepła Bieruń

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Bieruń

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy wody i w tym miejscu mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Bieruń

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Bieruń

woda/woda

Jeśli niedaleko znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Bieruń

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym rodzaju jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Bieruń

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Bieruń

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Bieruń

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta attain zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne i nieskończone. Tego typu rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma o wiele niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Skończysz się martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Zmniejsz koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

pompy ciepła Bieruń
Mieszkasz w Bieruniu i chcesz najwydajniejszych systemów grzewczych? Napisz do nas, a nie zobaczysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Bieruń to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle popularne. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy Klient traktowany jest personalnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego dobierana jest należyta metoda oraz urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w określonym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!

Pytania?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci reach Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja