Pompy ciepła Andrychów

pompy ciepła w Andrychowie ogrzewania domu pompy ciepła Andrychów

Pompy ciepła w dzisiejszych czasach są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano duży wzrost zainteresowania pompami ciepła w Andrychowie. Samo urządzenie i cała instalacja grzewcza przynoszą wiele korzyści dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie. Do najważniejszych z nich możemy zaliczyć najbardziej korzystny dla środowiska sposób ogrzewania budynku.

Pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla środowiska, ale również dla naszego naszego portfela. Położenie geograficzne określa typy pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z panującymi warunkami, możliwościami jak i klimatem. 

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano ogromny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Andrychowie. Samo urządzenie, a także system dostarczają wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, jak i dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z warunkami, możliwościami i klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Andrychów

Do czego służy instalacja pomp ciepła oraz jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i ekologiczne. Zasilane są one prądem.

Każdy teren to zespół innych cech i nie zawsze jest możliwa instalacja takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone w zależności od sposobu pozyskiwania i dostarczania ciepła do firmy lub domu, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne pochodzenie. Wszyscy znają elementarny podział – wodne, powietrzne i pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

ciepła Andrychów pompy ciepła ogrzewania domu systemy grzewcze Andrychów
ogrzewania domu pompy ciepła montaż pomp ciepła w Andrychowie

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym rodzaju jest dość prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczeń powietrze.

pompy ciepła pompy systemy grzewcze wyślij zapytanie pompą ciepła

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy wody i paradoksalnie, jest w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

pompy ciepła Andrychów technika pomp ciepła w Andrychowie

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ogrzewa wodę w instalacji CO.

Andrychów pompy ciepła Andrychów systemy grzewcze pomp ciepła pompa ciepła

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

pompy ciepła Andrychów

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym przypadku jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Andrychów technika grzewcza pompą ciepła pompy

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.

pompy ciepła Andrychów technika grzewcza pompą ciepła pompy

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..

instalacja pompy ciepła Andrychów różnego rodzaju systemów grzewczych

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pompy ciepła w Andrychowie – jakie są jego zalety i dlaczego warto zainwestować w ich instalację?

Pompy ciepła to jeden z najbardziej innowacyjnych i wydajnych systemów grzewczych do Twojego domu, który zalicza się do OZE i wykazuje minimalne zużycie energii elektrycznej. 

Montaż pomp ciepła jest bardzo prosty, a ich obsługa jest bezproblemowa. Pompy ciepła należą do OZE. W praktyce oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne i nieskończone. Tego typu rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła jest w 100% samowystarczalna. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort z korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki czy klimatyzację. Tego typu technika grzewcza jest dużo bardziej opłacalna niż np. kotły gazowe. 
Mniejsze rachunki za ogrzewanie nawet o 60%!

Wyślij zapytanie o montaż pomp ciepła! 

 

Wyślij zapytanie lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na montaż pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z używania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

instalację pompy ciepła Andrychów z gruntu instalacja i bezpieczeństwo

POMPY CIEPŁA W ANDRYCHOWIE

Mieszkasz w Andrychowie i poszukujesz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Andrychów to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle często montowane. Dołącz get grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji montowanej przez nich, którą wyróżnia indywidualne podejście do klienta. Każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie i rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia metoda oraz urządzenia, którego instalacja będzie najlepiej się sprawdzać w określonym miejscu. Wszystkim naszym klientom zapewniamy zarówno montaż pompy ciepła, jak i serwis gwarancyjny. 

Zapewnij sobie dostęp do ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!
Zainwestuj w instalację pompy ciepła już teraz! 

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina, .

Ostatnia aktualizacja