Rekuperacja Śląsk

Montaż rekuperacji w domu to dominujący trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej montowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś i to analizujesz, z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest system wentylacyjny w nieruchomości. System wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje z montażem?

rekuperacja Śląsk

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet 80 procent ciepła w Śląsku, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w budynku. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma reach niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Śląsku – jakie są zalety?

rekuperacja Śląsk

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z alergenów, zapylenia i innych podobnie istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Śląsk

Stop wilgoci

System nie dopuszcza do rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Śląsk

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Śląsk

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, zapylenie oraz  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Śląsk

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Śląsk

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zgromadzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o dużo stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Śląsk

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo należy ona reach nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na zdrowie.

Śląsk to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Dlaczego powinieneś wybrać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w rejonie Śląska. Rzetelnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Śląsku? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Śląsk