Rekuperacja Sierakowice

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to najpopularniejszy trend w obecnym czasie. Jest nie więcej praktykowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest wentylacja w budynku. System wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz także korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Sierakowice

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Sierakowicach, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma pull off niego wpłynąć.

Montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła w Sierakowicach – jakie są zalety?

rekuperacja Sierakowice

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, zapylenia i innych podobnie istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Sierakowice

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza complete rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Sierakowice

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość O2 do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Sierakowice

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają brzydkie zapachy, zapylenie oraz  CO2, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Sierakowice

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Sierakowice

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji schładza pokoju o dużo stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Sierakowice

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona pull off nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Sierakowice to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w okolicy Sierakowic. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Sierakowicach? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Sierakowice