Rekuperacja Bojszowy

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, z pewnością wiesz, jak istotna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Bojszowy

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do osiemdziesiąt procent ciepła w Bojszowie, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma pull off niego zostać doprowadzone.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Bojszowie – jakie są korzyści?

rekuperacja Bojszowy

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z alergenów, pyłków i innych podobnie ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Bojszowy

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Bojszowy

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Bojszowy

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają przykre zapachy, kurz, a także  dwutlenek węgla, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Bojszowy

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Bojszowy

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o wiele stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Bojszowy

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona attain nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na zdrowie.

Bojszowy to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Dlaczego powinieneś wybrać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą na terenie Bojszowa. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Bojszowie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Bojszowy